Dante van Scheppingen is sinds ruim drie jaar actief als managing partner bij Stemerdink & Verhoek. “Bij mijn indiensttreding trof ik nog allerlei papieren dossiers aan. Keurige dossiers, maar wel van papier. Best vreemd, want ongeveer vijftien jaar geleden had het kantoor AFAS Profit in huis gehaald. Dat is toen eenmalig ingericht en verder is er eigenlijk nooit veel aan veranderd.”
De overstap op Profit leidde dus in ieder geval niet meteen tot het verdwijnen van papieren dossiers. Dat veranderde toen door een tropische regenbui de archiefruimte van het administratiekantoor in Aalsmeer min of meer blank kwam te staan. “Dat was wel een wake-up call dat het echt anders moest”, aldus Dante, die constateerde dat zijn terugkeer samenviel met meer veranderingen. “Er leefde hier de uitdrukkelijke wens om het kantoor meer toekomstbestendig te maken.
De nieuwe strategie om de klant pro-actiever te willen ondersteunen, had de nodige consequenties op het gebied van personeel, hardware en software. Dante: “We hadden bijvoorbeeld geen klantportaal. Dan kun je een shortcut nemen en een softwarepakketje aanschaffen, maar dan heb je een klantportaal dat verder niet is geïntegreerd in de kantoorsoftware.” Dus klopte het administratiekantoor aan bij AFAS. “Toen hoorden we ook van AFAS over de ontwikkeling van SB. Dat is nu zo’n twee jaar geleden. AFAS daagde ons uit om mee te denken over de uiteindelijke vormgeving van het pakket. Dat was best pittig voor ons, maar inmiddels zijn we maar wat blij dat we hebben doorgezet. Want ik denk dat SB nu in veel opzichten verder is dan de concurrentie. En het tempo van de ontwikkeling van deze software blijft hoog. Ik merk bijvoorbeeld dat scan en herken steeds beter wordt. Overall kun je stellen dat er heel veel vooruitgang is en wordt gerealiseerd.”
Dante ziet bij veel klanten dat dankzij SB de administratie voor hen meer gaat leven. “Zeker de klanten die eruit proberen te halen wat erin zit. Ze zijn verrast dat we kort na het einde van het kwartaal de btw-aangifte al gereed hebben. Daarnaast hebben ze vaak een beter inzicht in openstaande debiteuren en crediteuren. En ervaren ze dat werken in SB veel veiliger is dan het via e-mail heen en weer sturen van allerlei bestanden.” Dante beschouwt de aan SB gekoppelde AFAS Link app als de sleutel voor toekomstig succes. “Zeker met het dashboard op je telefoon.” Volgens hem waarderen klanten van zijn administratiekantoor SB met name vanwege het gebruiksgemak en het inzicht in de cijfers.
Stemerdink & Verhoek levert financieel-administratieve diensten aan kleine en middelgrote ondernemingen in alle branches. Zowel starters als gerenommeerde bedrijven, van eenmanszaak tot en met (besloten) vennootschappen, behoren tot de klantenkring. Door te werken met vaste, gespecialiseerde teams heeft Stemerdink & Verhoek bewezen een solide en effectieve partner te zijn voor een breed scala aan mkb-bedrijven. Deze deskundige en praktisch ingestelde teams bestaan uit een teamleider en assistenten. Er is veel aandacht voor opleiding zodat kennis over de snelle veranderingen in wet- en regelgeving gewaarborgd is en blijft. Bij Stemerdink en Verhoek, gevestigd in het Noord-Hollandse De Kwakel, werken in totaal twintig mensen.